ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
Zvuková a konferenční technika Světelná a projekční technika Hudební nástroje

Zvuková a konferenční technika - Q-SYS / Audio, video a control řešení

Značka Q-SYS je AV/C divizí americké společnosti QSC, jež je celosvětově uznávaným lídrem v oblasti návrhu, konstrukce a výroby audio řešení. QSC je výrobcem audio produktů, od výkonových zesilovačů, reproduktorů, digitálních mixážních pultů, až po digitální signálové procesory a síťové platformy Q-SYS pro audio, video a řízení. 
Společnost QSC, LCC má 2 obchodní divize. QSC Pro Audio a Q-SYS.

Značka Q-SYS vznikla v roce 2009 a představuje cloudovou platformu pro audio, video a řízení (AV&C) postavenou na moderní standardizované IT architektuře fungující jako robustní partnerský ekosystém. Q-SYS je rozvíjený jako uživatelsky přívětivé, unifikované a škálovatelné řešení se zaměřením na korporátní klienty, státní správu, školství, pohostinství, eventové firmy, kina, nemocnice nebo dopravu. Díky sjednocení hardwarové a softwarové platformy a používání běžných IT standardů umožňuje jednoduché rozšiřování ekosystému dalším partnerům, vývojářům a tvůrcům.

Historie společnosti QSC sahá až do roku 1967, kdy Patrick Howe Quilter, student inženýrství s velkým zájmem o elektroniku a hudbu dozvěděl, že baskytarista ze středoškolské kapely jeho bratra hledá cenově dostupný basový zesilovač. Když se Quilter dozvěděl, že jeho rozpočet je 250 USD řekl: „Za takové peníze bych pravděpodobně dokázal něco vyrobit.“  A tak se zrodil první QSC zesilovač. Posléze opustil školu a za finanční podpory rodiny a přátel založil roku 1968 svou společnost. 
Začínal s prodejnou v Costa Mesa v Kalifornii, ve které se i vyrábělo. Prvními zaměstnanci byli většinou přátelé a první kytarové zesilovače nesly název Duck Amp a Quilter Sound Thing. Společnost nesla jméno Quilter Sound Company, jenž se posléze zkrátilo na „QSC“ a po mnoho let byla známa jako QSC Audio Products, Inc. V roce 2015 byla společnost oficiálně přejmenována na QSC, LLC.

Dnes je sídlo Q-SYS stále v Costa Mesa v Kalifornii s regionálními pobočkami v Sinsheimu (Německo), Boulderu (Colorado), Bengalúru (Indie) a Hongkongu, spolu s kancelářemi pro školení, rozvoj trhu, prodej a podporu a distribuční centra v Severní a Jižní Americe, Evropě, Asii a na Středním východě.