ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
Zvuková a konferenční technika Světelná a projekční technika Hudební nástroje

Zvuková a konferenční technika - LEA Professional / Výkonové zesilovače nejen pro menší a střední instalace

Společnost LEA Professional sídlící ve městě South Bend v severoamerickém státě Indiana se zaměřuje na vývoj a výrobu výkonových zesilovačů určených především pro menší a střední instalace. Při jejich konstrukci vychází firma z předpokladu, že tato sféra profesionální elektroniky skýtá ještě velký prostor pro pokrok, inovace a další zlepšování stávajících technologií, a to zejména u výrobků střední cenové kategorie.

Ačkoliv se firma samotná poprvé představila světu teprve na zimním NAMM Show v roce 2019, nejde o žádné nováčky v oboru. Hlavou splečnosti je Blake Augsburger, který v předchozím období působil více než 15 let v pozici výkonného ředitele a prezidenta divize Crown International. Zkušenosti z předchozí práce u téhož výrobce má rovněž velká část expertů, na kterých stojí vývojový a obchodní team LEA Professional.

Nosným programem značky jsou především instalační zesilovače se 70/100 V i nízkoimpedančními výstupy, těžící z výhod integrace DSP a síťového propojení na bázi IoT (Internet of Things – Internet věcí). Díky tomu může uživatel své zvukové rozvody spravovat dálkově, prostřednictvím browserové aplikace, jež nevyžaduje instalaci žádného softwaru do ovládacího rozhraní. Tím může být počítač PC nebo Mac, případně tablet či telefon.

Dvě první série zesilovačů pojmenované Network Connect a Dante Connect zahrnují dvou-, čtyř- i osmikanálové modely s výkonem 80–700 W RMS na kanál, vybavené buď pouze analogovými vstupy, či kombinací tradičních analogových a síťových vstupů ve formátu Dante.

Vedle čistě technického pokroku a vylepšování funkčnosti se u svých produktů firma zaměřuje také na maximálně ekologický přístup zaručující dlouhodobou udržitelnost životního prostředí. Tento přístup je definován v závazku pojmenovaném emPower, jenž staví na třech pilířích:

Vědět více – o zesilovačích, systémech a technologiích tak, aby systémy, v nichž jsou používány, fungovaly maximálně efektivně, účinně a udržitelně.

Používat méně – materiálů a energií tak, aby se co nejvíce omezila produkce zbytečného odpadu.

Více přemýšlet – o tom, které materiály používat a se kterými společnostmi spolupracovat tak, aby se minimalizovala produkce odpadu a současně se maximalizoval udržitelný přístup.

Tyto teze však pro značku nejsou pouhými líbivými frázemi. Samotné ústředí firmy sídlí v budově někdejší automobilky Studebaker, jež byla pro své nové využití de facto recyklována tak, aby vyhověla mezinárodním ekologickým standardům LEED a to na nejvyšší, platinové úrovni.

Samotná konstrukce zesilovačů pochopitelně dodržuje požadavky ROHS. Obvody se potom mohou pochlubit účinností větší než 90 %, což v praxi znamená nejen, že na neužitečné teplo se promění méně než 10 % elektrické energie, ale také to, že uživatel může využívat méně robustně dimenzované elektrické rozvody než kdykoliv dříve a v neposlední řadě též výrazně ušetří v nákladech za energie.

Ani tím však ekologický přístup nekončí. Ačkoliv jsou zesilovače LEA konstruovány tak, aby vydržely v každodenní zátěž po velmi dlouhou dobu, v okamžiku, kdy nastane čas pro náhradu původních modelů novými, nabízí výrobce efektivní recyklační program, který bude k dispozici po celém světě.

Můžeme tedy předpokládat, že si zesilovače s logem LEA Professional své místo na trhu profesionální instalační audio techniky jistě najdou.
 
Předpokládaná dostupnost produktů značky LEA je v průběhu září 2019.