ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
Zvuková a konferenční technika Světelná a projekční technika Hudební nástroje

Zvuková a konferenční technika - DRAWMER / poslechové kontrolery, analogové procesory

Se zvukem výrobků nesoucích logo Drawmer se od roku 1982, kdy tato britská firma představila svůj první a následně také nebývale úspěšný produkt, setkáváme prakticky každý den, při každém spuštění rádia, televize, nebo návštěvě koncertu. Oním prvním produktem byl dynamický procesor – Gate označený DS201, který ve své době představoval naprostý průlom ve zpracování zvuku zejména u bicích nástrojů.

V současnosti můžeme u firmy Drawmer vysledovat dvě hlavní produkční line:

Tou první jsou poslechové kontrolery, pokrývající kompletní spektrum této oblasti od HiFi aplikací přes home recording až po profesionální postprodukční studia zabývající se filmovým surroundem.

Druhou linii potom představují sofistikované analogové procesory, umožňující netradiční úpravu zvuku prostřednictvím kreativní práce se stereobází, elektronkovou či tranzistorovou saturací, vícepásmovou kompresí, laděním průběhu kompresních křivek, či úpravou harmonických kmitočtů.

Doplňující sortiment potom tvoří chytré produkty určené zejména pro ochranu reproduktorových systémů, signálovou distribuci, řízení WordClock, nebo filmové natáčení v terénu. Zapomínat však nesmíme ani na softwarové pluginy, jež převádějí ty nejúspěšnější analogové produkty značky do digitálního světa.

Jak tedy můžeme vidět, Drawmer se od počátku profiluje především jako značka vizionářů, která pravidelně „předbíhá dobu“ a již dnes vyrábí to, co budou hudební profesionálové potřebovat zítra. Pro Drawmer je typické to, že nikdy nespí na vavřínech a neustále se snaží přicházet se zcela novými nápady a vylepšovat i to, co je zdánlivě již naprosto dokonalé.