ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
Zvuková technika Světelná a projekční technika Hudební nástroje

Zvuková technika - AUSTRIAN AUDIO / Profesionální mikrofony a sluchátka

Ačkoliv se jméno Austrian Audio na světovém trhu profesionální audiotechniky výrazněji skloňuje teprve od poloviny roku 2017, nelze tohoto rakouského výrobce mikrofonů a sluchátek v žádném případě považovat za nováčka. Za značkou totiž stojí 22 původních inženýrů, manažerů a konstruktérů, kteří se po uzavření někdejšího vývojového centra firmy AKG ve Vídni rozhodli zužitkovat své dosavadní zkušenosti s výrobou špičkových zvukových zařízení v rámci zcela nového projektu, který si klade za cíl znovu vrátit na trh mikrofony s hrdým označením „Made in Vienna“.
O tom, že know-how firmy není zrovna malé, svědčí mimo jiné to, že aktuální konstrukční team se může dohromady pochlubit více než 330 lety kumulativních zkušeností v audio oboru.

K prvním produktům s logem Austrian Audio patří pokročilé mikrofony OC18 a OC818, využívající výjimečných vlastností ručně vyráběné keramické kondenzátorové kapsle CKR12. Nové výrobky pochopitelně na jedné straně těží z odkazu a zvukové kvality legendárních rakouských mikrofonů, na straně druhé však rozvíjejí také zcela nové myšlenky a koncepce, jež vkládají do rukou moderních zvukařů, producentů a hudebníků pokročilé a doposud nevídané nástroje, jež budou nepochybně ovlivňovat technologii zpracování zvuku v blízké budoucnosti.

Ve výrobním portfoliu pochopitelně nechybí ani prvotřídní sluchátka. Zajímavostí jsou unikátní softwarové aplikace a pluginy Polardesigner a Polarpilot určené pro dálkové ovládání zvukových a směrových charakteristik mikrofonů prostřednictvím PC/Mac/iOS/Android, nebo jejich dodatečnou změnu při postprodukci v DAW.

Se značkou Austrian Audio jsou však rovněž spojeny inovativní patenty a speciální technologie používané ve sféře akustiky, letectví, audio měničů, telekomunikací, v měřicích přístrojích i zařízeních pro potlačení hluku používaných po celém světě.

Je tedy zcela jisté, že se se jménem této rakouské firmy budeme v hudební sféře setkávat stále častěji.
 
Produkty této značky koupíte u našich DEALERŮ