ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
Zvuková a konferenční technika Světelná a projekční technika Hudební nástroje

Světelná a projekční technika - ChamSys / Světelné systémy pro ty nejnáročnější profesionální aplikace

Z velkého počtu koncertů, divadelních představení, turné, kulturních či společenských událostí a dalších akcí, na kterých můžete spatřit typicky modré osvětlovací pulty s logem  britské firmy ChamSys byste určitě netipovali, že značka své první produkty uvedla na trh poměrně nedávno – teprve v roce 2006. Přesto si tento výrobce díky svému otevřenému a inovativnímu přístupu vydobyl prakticky okamžitě výrazné místo v konkurencí nabitém a navíc tradičně velmi konzervativním segmentu řízení světelných systémů, určených pro ty nejnáročnější profesionální aplikace.

 

Za fenomenálním úspěchem DMX konzolí ChamSys stojí čtyři klíčové přednosti:

 

  • Spolehlivost – mechanické provedení výrobků je navrženo jako maximálně robustní, tak aby dokázalo odolat  tvrdým podmínkám, o které při profesionálním touringu nebývá nouze.
  • Kompatibilita – každý model a každá evoluce softwaru dokáže přehrát jakoukoliv show vytvořenou v libovolném dalším DMX pultu výrobního portfolia značky.
  • Konektivita – světelné konzole podporují celou řadu různých protokolů a produktů třetích stran.
  • Škálovatelnost – nabízí jasnou a přímočarou cestu pro postupný upgrade, umožňující hladký přechod uživatele z úrovně osvětlovače - začátečníka a hobbisty až do plně profesionální sféry.

 

K dispozici je rovněž bezplatný počítačový software MagicQ s USB-DMX rozhraním pro platformy Windows, Linux i MacOS, jehož schopnosti lze snadno rozšířit o celou paletu různě vybavených řídících fader wingů, neschází mu však ani kompatibilita s „dospělými“ osvětlovacími konzolemi.