ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Co je nového

18.11.2021
Tascam Portacapture X8 - kompaktní multirekordér s vysokým rozlišením

 

Tascam, divize japonské společnosti TAEC Corporation, uvádí v listopadu na trh multirekordér s vysokým rozlišením Portacapture X8.

Přístroj nabízí v kompaktním provedení technologii nahrávání v rozlišení 192 kHz / 32 bit float, 3,5 palcový barevný dotykový display, odnímatelné velkoformátové mikrofony, interní osmistopé nahrávání a šest režimů nastavení s optimalizovanými presety.

Portacapture X8 tak vymezuje nový standard pro vícestopé nahrávání v terénu, novinářskou práci, podcasty, vlogy, nahrávání hudby a mnoho dalších aplikací.

Sada konfigurací, kterými je Portacapture vybaven, pokrývá drtivou většinu situací a přizpůsobuje přístroj k okamžitému použití bez složitého nastavování. Veškeré volby jsou snadno dostupné prostřednictvím displeje a rekordér tak umožňuje uživateli soustředit se především na samotné nahrávání místo hledání v nekonečných menu. K dispozici jsou režimy pro vícestopý recording, nahrávání hlasu (rozhovor), podcast, záznam hudby, nahrávání v terému a ASMR (Autonomous Sensory Meridian Response).     

Dva vestavěné kondenzátorové mikrofony o průměru 14,6 mm disponují integrovanými preampy HDDA vyvinutými společností Tascam. Kromě snadného nastavení standardních pozic stereo snímání, jako jsou A-B nebo X-Y, umožňuje přístroj i demontáž mikrofonů. Volitelné příslušenství pak nabízí další možnosti, jako je např. uchycení na fotoaparát nebo napájení adaptérem.

Přístroj je vybaven širokou paletou efektů zahrnující kompresor, limiter, low cut filtr, noise gate, reverb, auto gain control a další.

Nabízí také dálkové ovládání prostřednictvím mobilních zařízení se systémem Android nebo iOs. K tomu slouží aplikace Tascam Portacaptuce Control a integrované Bluetooth rozhraní.

Kromě vestavěných mikrofonů nabízí rekordér širokou konektivitu zahrnující 4 kombinované XLR/TRS vstupy, Aux In/Out a Camera In/Out s množstvím scénářů nahrávání. Podporován je rovněž přenos zvuku z bezdrátových mikrofonů, výstup Camera Line je vybaven funkcí útlumu umožňující přenost zvuku do externích zařízení. 

Portacapture může rovněž, při USB spojení s počítačem, plnit funkci audio rozhraní, které nabízí až 8 stop (6 track plus stereo mix). Monitoring je možný přes sluchátkový výstup nebo pomocí vestavěného reproduktoru. Záznam ve formátech wav nebo mp3 probíhá na přenosná média typu micro SD, micro SDHC a micro SDXC až do kapacity 512 GB. Přístroj vyžaduje k provozu 4 AA baterie nebo adaptér (volitelné příslušenství).      

 

Více informací na stránkách výrobce.