Co je nového

18.12.2019
Shure Microflex Advance MXA910 – „neviditelný“ konferenční mikrofon nově s funkcí IntelliMix

Firma Shure představila zajímavou novinku, kterou by neměli přehlédnout zejména AV integrátoři. Plochý mikrofon do podhledu MXA910 + IntelliMix® představuje elegantní řešení do konferenčních místností, díky němuž se už nemusíte soustředit na to, kam jste odložili mikrofon, ale na to, co je skutečně důležité - to, co říkáte.

Unikátní konferenční mikrofon Shure MXA910 ukrytý v nenápadném stropním panelu se dočkal vylepšení o chytrý interní digitální procesing IntelliMix, který byl doposud k dispozici pouze jako externí modul Shure P300. Prostřednictvím této pokročilé technologie nyní mohou uživatelé „neviditelných“ stropních mikrofonů Shure MXA910 těžit z výhod potlačení akustického echa, automatické mixáže hlasů jednotlivých mluvčích a omezení nežádoucích ruchů okolního prostředí napřímo - bez dalších přídavných zařízení. Hlavním benefitem je konzistentní kvalita a vysoká srozumitelnost přenášeného audia, na kterou nemá vliv velikost ani akustika prostoru, ve kterém se konference odehrává, ani počet či způsob rozmístění účastníků v místnosti.

Základem stropního panelu MXA910 je řiditelné mikrofonní pole s osmi samostatně nastavitelnými snímacími zónami, které dokáží z pozice „nad hlavou“ zachytit zvuk dokonaleji, než tradiční, bodově rozmístěné konferenční prostředky. Snímací laloky mohou být na pozice jednotlivých mluvčích směrovány automaticky či manuálně prostřednictvím softwarové aplikace se vzdáleným přístupem. V aplikaci lze rovněž vytvořit a editovat presety, šablony a směrové patterny, velkou výhodou je technologie Autofocus, schopná v reálném čase nasměrovat snímací lalok na aktuálního mluvčího.

Dálkovou správu i digitální přenos vícekanálového zvuku zprostředkuje AoIP síť Dante/AES67, využívající běžné a všude dostupné ethernetové rozvody.

Provozní stav je elegantně indikován LED proužkem v osmi volitelných barvách, samotné panely jsou dodávany v černém, bílém a hliníkovém provedení, jež dovoluje individuální barevnou úpravu. K dispozici jsou ve standardních rozměrech 609,6 x 609,6 mm, nebo 600 x 600 mm. Napájení je řešeno síťově, prostřednictvím PoE, zařízení si tak vystačí pouze s jediným kabelovým přívodem. Pro snadnou instalaci slouží příruba v obvyklém formátu Vesa-D.


Více informací na stránkách výrobce.