ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Co je nového

03.03.2023
Nová řada JBL Control pro vnitřní i venkovní ozvučení

 

Firma JBL rozšířila na počátku roku 2023 své portfolio instalačních reproduktorů Control o osm nových produktů, určených pro vnitřní i venkovní ozvučení. Mezi novinkami tak najdeme klasické nástěnné a  závěsné měniče, ale také unikátní „krajinářské“ nadzemní či zemní reproduktory a subwoofery, které jsou navrženy tak, aby vždy co nejdokonaleji zapadly do okolního přírodního či architektonického prostředí. Díky tomu získávají návrháři a systémoví integrátoři nebývalou svobodu v projektování instalace, kde technické požadavky již nemusejí ustupovat nárokům designovým a naopak. 

Nabídka zahrnuje reproduktory jež dokáží poskytnout široké či naopak velmi úzce cílené směrové pokrytí, vždy však se špičkovým zvukem, který uspokojí rozmanité požadavky náročných vnitřních i venkovních aplikací. Nové produkty díky variabilnímu řešení vstupních transformátorů taktéž vždy bezproblémově zapadnou do již existujících ozvučovacích systémů a to jak do 70/100 V rozvodů, tak do běžných nízkoimpedančních zvukových soustav.

 

Control 68HP – dvoupásmový závěsný reproduktor
Control 68HP vám zajistí špičkovou čistotu zvuku a konzistentní pokrytí širší plochy v prostorech s vysokými stropy, v místnostech s problematickou akustikou a také v dalších aplikacích, vyžadujících od závěsného reproduktoru relativně vysoký akustický tlak. Je osazen 8“ wooferem a 2“ driverem se zatížitelností až 250 W RMS (1000 W peak). Součástí dodávky je 4,5 m dlouhé závěsné ocelové lanko.

 

SLP12/T a SLP14/T – nástěnné reproduktory
Oba modely poskytují široké a konzistentní pokrytí vhodné pro zasedací místnosti, restaurace, salonky, muzea a další aplikace, ve kterých najde uplatnění špičkový zvuk v nenápadném balení, které příliš nevystupuje do prostoru. Reproduktory se vyznačují jednoduchou instalací prostřednictvím zásuvné konzolky a oba modely jsou k dispozici v černém i bílém provedení. Obě verze se mohou pochlubit programovou zatížitelností 60 W, SLP12/T je osazen 3“ a SLP14/T 4“ celopásmovým driverem.

GSF3 a GSF6 – nadzemní venkovní reproduktory
Dvoupásmové kompaktní „krajinářské“ reproduktory jsou diskrétním řešením pro ozvučení různých venkovních aplikací ať už se jedná o obchodní centra, zábavní parky, sportoviště či jiná podobná místa. S ohledem na své určení jsou pochopitelně vybaveny patřičným krytím proti působení prachu a povětrnostních vlivů ve třídě IP56. Instalace je jednoduchá – stačí je prostřednictvím integrovaného zemního kolíku prostě „zasadit“ do půdy a nasměrovat je do požadované pozice, k dispozici je však také praktický úchyt pro montáž na stěnu. Konfigurace reproduktorů je koaxiální 3“ + 1“ (GSF3) 6,5“ + 1“ (GSF6), programová zatížitelnost je 60 W v prvním a 100 W ve druhém případě. Pokud aplikace vyžaduje ještě mocnější zvuk, lze je snadno doplnit o venkovní zemní subwoofery GSB8 nebo GSB12. Reproduktory jsou k dispozici v nenápadném zeleném a béžovém provedení.


GSB8 a GSB12 – venkovní zemní subwoofery
Venkovní subwoofery GSB8 (8“) a GSB12 (12“) jsou určeny pro posílení nízkofrekvenční zvukové složky reproduktorů řady GSF. Uplatní se v zahradách a parcích hotelů, nákupních komplexů či restaurací, v zábavních parcích na sportovištích a v mnoha dalších veřejných prostorách, kde je v ozvučení vyžadován také hluboký a silný bas. Oba modely se mohou pochlubit spektrem rozšířeným až do pásma 35 Hz, jsou vybaveny také nastavitelným LP filtrem, který zajišťuje excelentní zvuk a technicky dokonalé propojení s ostatními prvky soustavy. Chlubí se zatížitelností 100 W (GSB8) nebo 200 W (GSB12). Oba typy jsou určeny k diskrétnímu zabudování do země tak, aby viditelný zůstal pouze nepatrný „hříbek“ zvukovodu, který je navíc opatřen nenápadnou zelenou či béžovou povrchovou úpravou.


Control 89MS – nadzemní venkovní subwoofer
Atraktivní venkovní „krajinářský“ subwoofer opatřený ochranou proti povětrnostním vlivům ve třídě IP56 je určen jako hlubokotónový doplněk reproduktorů JBL série Control 80. Uplatní se v parcích a zahradách hotelů, nákupních center, resortů či resturací, na sportovištích, v zábavních parcích a všude tam, kde je potřeba kvalitní zvukový systém s plnými a konkrétními basy, který díky robustní polypropylenové ozvučnici odolá nejen vodě, ale také prachu a mechanickému opotřebení. Jeho 8“ měnič snese programové zatížení až 300 W. K dispozici je v nenápadné zelené barvě.

 

Více info na stránkách výrobce.