ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Co je nového

05.10.2021
Austrian Audio CC8 - Kondenzátorový mikrofon pro studio i podium

 

Austrian Audio představuje novinku z řady nástrojových mikrofonů, kondenzátorový mikrofon CC8.

Jeho hlavní devizou je kapsle OCC7 vyvinutá společností na základě legendární AKG CK1, která přináší všechny výhody klasického designu přizpůsobeného moderním požadavkům.

Tři mikrony silná polyetylenová membrána potažená zlatem je mnohem robustnější než konvenční alternativy Mylar. Filtrační tkanina OCC7 zaručuje konstantní širokopásmové rušení a nechává tak vyniknout výhodám kardioidní charakteristiky s výjimečným útlumem zvuků přicházejících ze stran a zezadu kapsle.

Beztransformátorový výstup zajišťuje vynikající lineární frekvenční odezvu v rozsahu 20 Hz až 20 kHz. Díky maximální SPL 156 dB zvládne mikrofon i extrémní hladiny akustického tlaku.

 

CC8 zní přirozeně a otevřeně i při vysokých hlasitostech, středy a výšky jsou hedvábné a nikdy přehnaně nevyčnívají z celkového zvukového obrazu. Mikrofon se tak hodí pro nahrávky, ve kterých je třeba zachytit co nejpřesnější prostorovou informaci, jako je například detailní záznam akustických nástrojů, jazzových těles, orchestrů, akustických kytar, klavírů a dalších.

Díky možnosti regulovat útlum na -10 dB nebo -20 dB lze mikrofon umístit i velmi blízko hlasitých zdrojů bez obav z nežádoucího zkreslení. Nechtěné spodní frekvence lze filtrovat na 60 Hz nebo 120 Hz. Kompaktní rozměry umožňují umístit CC8 i v těžko přístupných pozicích.

CC8 je ručně vyroben ve Vídni. Před opuštěním továrny je každý kus změřen a vyladěn ve speciální anachronické komoře s maximální tolerancí +/- 0,5 dB při citlivosti 1 kHz. To znamená, že jakýkoli CC8 lze spárovat s jakýmkoli jiným, bez ohledu na data jejich výroby.

Více informací na stránkách výrobce.