AudioMaster CZ a.s.

96kanálový kompaktní
digitální mixážní pult

AudioMaster CZ a.s.

Digitální mixážní pult Soundcraft Vi1000 představuje vyvrcholení průkopnických úspěchů a bohatou sadu funkcí, které Soundcraft nabízí napříč celou řadou Vi – nyní však v kompaktnější podobě.

Rozměry Vi1000 jistě potěší zejména zvukaře, rentalové společnosti či systémové integrátory, kteří hledají univerzální digitální mixážní zařízení pro menší turné, instalace, firemní AV aplikace či místa pravidelného konání hudebních či divadelních inscenací.


Jednou z mnoha předností Vi1000 je vybavení funkcí Vistonics II, tzv. enkodéry na LCD displeji, která činí ovládání pultu přehledným a umožňuje snadný přístup k nastavení jednotlivých parametrů. Dalším výborným pomocníkem je funkce barevného podsvícení Soundcraft Faderglow™, které podsvětluje fadery podle jejich funkcionality s tím, že každá funkce má jasně definovanou barvu, např. AUX => Oranžová.


Pult má vynikající zvukové podání, mnoho funkcí a intuitivní uživatelské rozhraní pro rychlé používání a celkovou provozní spolehlivost, kterou jsou mixážní pulty Soundcraft řady Vi Series známy. Nový Vi1000 přináší úsporu místa a míchání zvuku na opravdu vysoké úrovni.

video Vi1000 Play
video Vi1000

Inovace, která myslí v první řadě na Vás

Sebelepší funkce by znamenaly pramálo, pokud by mixážní pult nebyl dobře použitelný hlavně intuitivně. S vědomím toho, že mnozí zvukaři pracují sami na sebe, bylo prioritou během vývoje Vi1000 přijít na trh s takovým mixážním pultem, za který usednete, a rychle a snadno se zorientujete v jeho uspořádání a nastavení. Od integrace funkcí Vistonics II a Faderglow po integrovaný monitoring bezdrátových mikrofonů vyzařuje každý aspekt nového pultu Soundcraft Vi1000 pečlivou pozornost k detailu a zajišťuje tak pracovní prostředí, které člověka inspiruje k maximálním výkonům s nejlepším výsledkem.

Funkce Vistonics II

Středem intuitivní konstrukce Vi1000 je uživatelské rozhraní Vistonics II, tzv. ‘enkodéry na LCD displeji‘. S Vistonics II je každý ovládací prvek vždy jasně popsán podle své funkce. Funkce jsou barevně děleny a používají ikon k jasné indikaci právě nastavovaného parametru – ať je to signálová úroveň, frekvence filtru, nebo čas náběhu/doběhu. Prostý stisk obrazovky je vše, co je třeba pro přístup ke všem parametrům spojeným s konkrétním kanálem. Prezentované informace jsou ve vyváženém poměru a snadno čitelném formátu, díky čemuž již pouhým pohledem získáte rychlý přehled o celém pultu a nastavení jednotlivých kanálů. Možná jste na tuto schopnost byli zvyklí u svého analogového pultu a právě u většiny digitálů ji postrádáte.Integrovaný digitální signálový procesor SpiderCore

DSP jednotka SpiderCore, použitá ve Vi1000 je identická s DSP, které najdete v nejlepších vysílacích pultech značky STUDER. Používá 40bitový audio processing s plovoucí čárkou. Tato DSP jednotka v sobě spojuje technologie FPGA a DSP do unikátní kombinace, jež maximalizuje routing vstupů/výstupů a mixážní možnosti DSP, a rovněž v sobě implementuje multiefektové procesory Lexicon. Jednotka SpiderCore poskytuje celkovou kapacitu 96 kanálů pro mixáž a 24 mono, nebo stereo mixážních sběrnic, konfigurovatelných jako aux, group, nebo matrix, plus hlavní sběrnice LR a C.

video Vi1000

Flexibilita a možnost rozšíření vstupů/výstupů

Systém vstupů/výstupů ve Vi1000 je přímo propojen s jednotkou SpiderCore DSP a poskytuje celkem 212 × 212 simultánních vstupů a výstupů, které lze využít pro směrování signálu. Konzole obsahuje 16 MIC vstupů s HQ předzesilovači, 16 vestavěných linkových výstupů, 2 páry vstupů a výstupů AES/EBU a 64kanálové MADI a Dante rozhraní, např. pro vícekanálový záznam. Navíc obsahuje dva duální sloty na rozšiřující karty D21m, které lze osadit nejrůznějšími rozšiřujícími kartami, zejména pro připojení stageboxu. Rozšiřující karty D21m lze vybrat z rozsáhlé řady ViSi Connect, která obsahuje MADI, Dante, Aviom®, Rocknet™, BLU link, SDI, TDIF, ADAT a další audio standardy.

Dante je standard v základu

Síť Dante – standard pro multikanálový přenos audio v nezkomprimované formě, s téměř nulovou latencí. Toto rozhraní poskytuje jednoduché připojení k populárnímu a velmi rozšířenému síťovému prostředí, které se používá v nejrůznějších zařízeních a umožňuje jednoduchou realizaci vícekanálového nahrávání, připojení pluginů nebo realizaci tzv. virtutální zvukové zkoušky.Zabudovaný reverb a delay legendární procesor Lexicon

Reverb a delay efekty výrobce Lexicon jsou již dlouho považovány za světový standard, se kterým jsou všechny ostatní značky poměřovány. Digitální mixážní pult Vi1000 má tyto Lexicon efekty integrované, takže v rovině efektů se Vám dostává to nejlepší, co je na trhu. Zvukově jsou srovnatelné s bezkonkurenčním procesorem Lexicon PCM81, který je pověstný svým jemným, přirozeně znějícím dozvukem.

video Vi1000

Vestavěné dynamické ekvalizéry BSS DPR901II

Dynamický ekvalizér BSS DPR901II je dlouhé roky známý pro svůj vynikající přínos pro živé zvučení. I když byl tento klasický analogový řešitel problémů imitován téměř všemi konkurenty BSS, žádný další produkt se svou kvalitou zdaleka nepřiblížil originálu. Ve výbavě pultů Soundcraft Vi najdete jedinou oficiálně schválenou digitálně modelovanou verzi originálu, která spolu s dalšími prvky přispívá ke skvělému výkonu tohoto pultu.Monitorování bezdrátových mikrofonních systémů AKG, Shure a Sennheiser

Zvukaři jistě uvítají vestavěnou podporu monitorování bezdrátových mikrofonních systémů od AKG (WMS & DMS), Shure (ULXD/QLXD) a Sennheiser (6000 series). Tato možnost usnadňuje kontrolu stavu baterie, kontrolu úrovně RF signálu plus kontrolu statusu MUTE a přebuzení připojených bezdrátových mikrofonů, a to přímo na obrazovce u daného kanálu, který ovládá daný mikrofon.

Automatická mixáž mikrofonů vMIX pro míchání dialogů bez stresu

Díky funkci automatické mixáže mikrofonů, která je obsažená ve Vi1000, mohou zvukaři automaticky míchat až dvě nezávislé skupiny, které mají až 16 mikrofonů. To se hodí hlavně při konferencích či v divadle, kdy se současně mluví do více mikrofonů, a Vám to tak uvolní ruce, příp. sníží počet scén potřebných k ovládání. vMIX pochází přímo z high-endových pultů Studer Vista určených pro broadcasting a je dalším klíčovým systémovým atributem, který racionalizuje pracovní postup.Soundcraft technologie Faderglow

Technologie rozdíleného podsvícení faderů na základě jejich funkce pomáhá vyhnout se chybám způsobených nastavením špatného parametru, např. při změně vrstev. Dráhy faderů jsou podsvíceny v barvách, které se shodují s aktivní funkcí, která je zvolena na LCD panelech Vistonics.


Bez ohledu na to, jestli je fader přiřazen k matrix výstupům, Auxům, VCA skupinám, nebo grafickému ekvalizéru, díky Faderglow přesně víte, jaká funkce je v daném okamžiku aktivována na daném faderu.

video Vi1000

Osvědčená elektronická a mechanická konstrukce pro odolnost a spolehlivost

Vi1000 obsahuje stejnou elektroniku a mechanickou konstrukci rámu, která se používá i pro větší pulty řady Vi.


Co je hlavní předností? Osvědčený výkon a spolehlivost.


Uvědomujeme si, že digitální mixážní pult je vážnou investicí, a proto jsou očekávání vysoká. Vi1000 – stejně jako všechny mixážní pulty řady Soundcraft Vi – je zkonstruován tak, aby podal bezkonkurenční výkon v malém provedení.

Funkce

  96 vstupních kanálů pro mix s 24 mono/stereo mixážními sběrnicemi, plus hlavní sběrnice LRC

  Funkce Vistonics II “enkodéry na LCD“ klíč k racionalizaci pultu, intuitivní provozní rozhraní; pult již krátkou dobu po představení získal pověst jednoho z nejsnadněji použitelných digitálních pultů na trhu

  Integrovaná DSP jednotka SpiderCore™ zajišťuje vynikající audio podání

  Barevné podsvícení Soundcraft Faderglow osvětluje dráhy faderů podle právě aktivní funkce

  Integrované rozhraní Dante™ usnadňuje okamžité připojení k průmyslovému standardu síťového audia Dante

  Dva dvojité rozšiřující sloty pro připojení na Stagebox, nebo pro instalaci volitelné karty D21m

  Vestavěné efekty reverb, delay světové špičky Lexicon

  Zabudovaný dynamický ekvalizér BSS DPR901ii, digitálně modelovaný podle analogového originálu, průmyslového standardu BSS

  Integrované monitorování mikrofonů bezdrátových systémů AKG, Shure®, a Sennheiser

  Systému automatického mixu mikrofonů vMIX do dvou skupin až 16 mikrofonů použitelné zejména při konferencích či při divadelních vystoupeních

  Osvědčená elektronická a mechanická konstrukce poskytující oporu a spolehlivost, která je u pultů řady Vi standardem

stáhnout originální návod