JBL 3 Series MkII

aktivní studiové monitory

JBL 3 Series MkII

Univerzální aktivní referenční studiové monitory přinášejí výjimečný zvuk za dostupnou cenu

JBL 3 Series MkII

Monitoring v profesionální kvalitě pro jakékoliv studio či pracoviště

S novou generací kompaktních aktivních monitorů JBL 3 Series získá vaše studio osvědčený zvuk i výkon JBL. Díky zcela novému vlnovodu JBL Image Control Waveguide vám monitory 3 Series MkII nabídnou spoustu detailů, precizní stereoobraz, široký sweet spot a působivý dynamický rozsah, překračující obvyklé parametry této cenové třídy.
Subwoofery LSR310S disponují výkonem 200 W a patentovaným bassreflexem Slip StreamTM, který vašemu poslechovému systému dodá hluboké a přesně definované basy.
Ať už pracujete ve stereu, se systémem 2.1, nebo s ještě složitější poslechovou sestavou, rodina monitorů 3 Series rozšíří možnosti kritického poslechu v jakémkoliv produkčním prostředí a zaručí, že vaše práce při mixáži bude vždy příjemná a uspokojující - to vše za velmi dostupnou cenu.

Monitoring v profesionální kvalitě pro jakékoliv studio či pracoviště Play
Play

Co je u monitorů 3 Series MkII nového?

Udělejte díru do světa se skvělými studiovými monitory


Původní generace monitorů JBL 3 Series získala ihned po svém příchodu na trh skvělou pověst, a to zejména díky zvukové kvalitě a hodnotným funkčním vlastnostem. To jí zaručilo pozitivní přijetí u široké škály uživatelů po celém světě – od zvukových nadšenců až po špičkové profesionály pracující v hudební, filmové a broadcastingové produkci či postprodukci. Po takto očividném úspěchu se tedy můžete oprávněně ptát „jaký má smysl je nyní vylepšovat?“.
U všech projektů JBL se vždycky najdou funkce či vylepšení, která už se v danou chvíli konstrukčnímu týmu nepodaří prosadit do výroby, a ani u monitorů 3 Series tomu nebylo jinak. Když teď nastala vhodná příležitost, rozhodli se v dílně JBL provést finální úpravy měničů, přidat nejčastěji požadované funkce a uplatnit nejnovější zkušenosti z výroby. Výsledkem je, že nová edice těchto populárních studiových monitorů si plně zachovává ty nejlepší vlastnosti původní řady, ale nyní navíc vypadá lépe, zní lépe a dokáže poskytnout transparentní zvuk v ještě širší škále produkčních prostředí.


 • Nová generace měničů JBL s optimalizovanou transientní odezvou a vylepšenou linearitou
 • Vyladěný a moderní design přináší dramatický vkus a eleganci do každého studia
 • Nový Boundary EQ zaručuje lepší podání basů v případě, že jsou monitory umístěny v blízkostí zdí, nebo rohů místnosti
Image Control Waveguide

Image Control Waveguide

Precizní detail a širší sweet spot


Odhalte ve svých mixech působivé detaily, prostor a hloubku díky vlnovodu Image Control Waveguide. Původně byla tato průlomová technologie vyvinuta pro vlajkovou loď JBL – M2 Master Reference Monitor. Tato patentovaná inovace zajišťuje plynulý akustický přechod mezi hlubokotónovým a výškovým měničem a přináší tak působivý zvukový obraz s precizními detaily. Mimo to nabízí široký sweet spot a neutrální frekvenční odezvu. Díky tomu vám monitory 3 Series mohou poskytnout křišťálově čisté zobrazení vaší mixáže, ve kterém snadno rozeznáte jemné detaily i v případě, kdy budete poslouchat mimo osu.


 • Detailní přednes a široký sweet spot, který dobře funguje v každém prostoru
 • Neutrální odezva zaručující maximálně přesné podání zvuku
 • Totožný patentovaný design, který je použit u modelu
  M2 Master Reference Monitor
Měniče nové generace

Měniče nové generace

Přesnější zvuk při mixáži


Abyste mohli při mixáži dělat vždy jen ta nejlepší rozhodnutí, všechny modely této řady jsou vybaveny uznávanými měniči 3 Series, které nyní fungují ještě lépe než kdykoliv předtím. Poslechněte si hluboké, přesné a pevné basy, jež jsou vždy pod dokonalou kontrolou zejména díky wooferu s velkým výkmitem kombinovanému s patentovaným bassreflexem JBL Slip StreamTM.
Užijte si také dokonale detailní výšky, jež přináší 1“ tweeter s membránou z kompozitních materiálů a neodymiovým magnetem. Konstruktéři JBL jeho schopnosti posunuli na ještě vyšší úroveň a zajistili mu rychlejší odezvu na vysokotónové transienty díky pečlivému odladění, které využívá tlumení a chlazení na bázi sofistikované kapaliny ferrofluid. Ve spojení s vylepšenou konstrukcí wooferu mohou monitory nabídnout také lineárnější odezvu v nízkých frekvencích a celkově výrazně nižší harmonické zkreslení. Výsledkem jsou studiové monitory, kterým můžete věřit – s bezkonkurenční reakcí na signálové špičky, ohromující dynamikou a neutrální frekvenční odezvou, která dalece překračuje obvyklé možnosti této cenové třídy.


 • K dispozici ve třech různých velikostech: 305P MkII (5“), 306P MkII (6,5“) a 308P MkII (8“)
 • Měniče JBL nové generace s optimalizovanou transientní odezvou a vylepšenou linearitou
 • Patentovaný bassreflex Slip StreamTM a woofery s velkým výkmitem zajišťují vynikající výkon v basech
 • 1“ tweeter s membránou z kompozitních materiálů a neodymiovým magnetem

Výkonné zesilovače

Mohutný zvuk ihned po vybalení z krabice


Monitory JBL 3 Series jsou připraveny pro tu nejnáročnější hudební produkci okamžitě po vybalení z boxu. Integrované duální Class D zesilovače, které jsou navržené speciálně pro každý z měničů, zajistí bohatý dynamický rozsah jakémukoliv zvukovému projektu. Od hudební produkce přes podcasting až po filmový sound design či každodenní vlogging si můžete užívat nadbytek výkonu, který vám umožní přesně rozeznat každý zvukový detail při libovolné úrovni hlasitosti, včetně té maximální. Stačí tedy jen vše zapojit, stisknout vypínač a začít tvořit.


 • Duální integrované Class D zesilovače, speciálně navržené pro každý z měničů
 • Skvělý dynamický rozsah
 • Nízké zkreslení a rozšířená frekvenční odezva

Výkonné zesilovače
Vyladěná charakteristika

Vyladěná charakteristika

Zvuk, který se přizpůsobí vašemu studiu


Rozměry a akustika prostoru mohou výrazně ovlivnit věrnost reprodukce a jsou také tím hlavním důvodem, proč je rodina monitorů JBL 3 Series vybavena sadou ovladačů, jež umožňují přizpůsobit jejich charakteristiku skutečným podmínkám ve vašem studiu. Nový Boundary EQ dokáže utlumit nežádoucí nárůst nízkých kmitočtů, který se může objevit v případě, kdy monitor postavíte na stůl, nebo jej umístíte v blízkosti stěn. 3polohový přepínač HF Trim vám umožní nastavit odezvu vyšších kmitočtů tak, aby odpovídala akustice prostoru nebo vašim osobním preferencím.


 • Charakteristiku monitorů lze přizpůsobit vašemu pracovnímu prostoru
 • Boundary EQ kompenzuje nárůst nízkých frekvencí způsobených umístěním a okolním prostředím
 • Přepínač HF Trim umožňuje upravit průběh vyšších frekvencí dle akustiky prostoru či osobních preferencí
Výkonné zesilovače

Flexibilní konektivita pro vaše studio

Konektory v profesionálním formátu pro snadnou integraci


Monitory řady 3 Series nabízejí obě nejpoužívanější profesionální varianty symetrických konektorů – XLR i 6,3mm TRS a k tomu navíc disponují nastavitelnou citlivostí +4dBu/-10dBV, což vám zajišťuje velmi snadné propojení s ostatním vybavením vašeho studia a zároveň zaručuje dokonalou integritu signálu.


 • Kompatibilita s profesionálními formáty konektorů
 • Symetrické vstupy XLR a 6,3mm TRS
 • Přepínatelná vstupní citlivost +4dBu/-10dBV
Uznávaná technologie JBL

Uznávaná technologie JBL

70 let zkušeností


Monitory řady 3 Series těží z více než 70 let zkušeností firmy JBL s výrobou špičkových studiových monitorů, které vždy nabízely mimořádnou hodnotu.
Zatímco ostatní výrobci obvykle používají průměrné komponenty z běžné výroby a zvuk ladí na základě čistě subjektivních kritérií, u JBL staví reproboxy, které z každé jednotlivé součástky dokáží vyždímat naprosté maximum výkonu a zajistit efektivní a věrnou reprodukci zvuku. Monitory řady 3 Series jsou navrženy tak, aby splňovaly přísná kritéria JBL Linear Spatial Reference – souboru 72 individuálních měření, jež jsou snímána v okruhu 360° okolo každého reproboxu. Pomocí těchto měření se v JBL ujišťují, že jejich výrobky dokáží vždy věrně reprodukovat vaše mixáže bez ohledu na to, v jakém prostředí je posloucháte.


 • Navrženy podle kritérií JBL Linear Spatial Reference, jež zajišťují výjimečnou věrnost reprodukce
 • Všechny komponenty jsou navrhovány na míru, nejde o průměrné součástky z běžné výroby
 • Zúročení dlouholetých zkušeností firmy JBL pro maximálně efektivní a přesné podání zvuku

Vydrží opravdu hodně

Profesionální spolehlivost výrobků JBL


Profesionální studiové monitory JBL jsou navrženy tak, aby dokázaly poskytnout spolehlivý výkon i v případě, kdy je vaše vybavení nuceno pracovat ve svém limitu. Ještě před schválením do výroby musely monitory 3 Series projít náročnými zkouškami JBL Power Test. Každý model během nich musí spolehlivě a bez závady vydržet neslýchaných 100 hodin provozu při maximální hlasitosti. Výsledkem je, že se můžete spolehnout na to, že vám monitory 3 Series budou poskytovat konzistentně skvělý zvuk po mnoho dalších let.


 • Náročný 100hodinový výkonový test zaručuje dlouhodobou spolehlivost
 • Spolehlivý a konzistentní výkon
 • Legendární kvalita JBL

Vydrží opravdu hodně
Subwoofer LSR310S

Subwoofer LSR310S

Výkonná basová posila


Volitelný subwoofer LSR310S vám umožní ještě více rozšířit odezvu v nízkých frekvencích. Využívá patentovaný bassreflex JBL Slip StreamTM Port, který působí v jedinečné souhře se zakázkovým, dolů namířeným 10“ driverem a 200W zesilovačem tak, aby dokázal přidat hluboké a mocné basy k jakémukoliv studiovému poslechovému systému. Volitelný přepínač XLF Extended Low Frequency Setting aktivuje speciálně navržený obvod, který emuluje zvuk výkonných basových systémů používaných v soudobých tanečních klubech.
LSR310S nabízí spoustu dalších profesionálních funkcí, včetně symetrických vstupů a výstupů, volitelné vstupní citlivosti a tří volitelných nastavení dělící frekvence crossoveru.


 • Patentovaný bassreflex Slip StreamTM Port pomáhá vytvářet hluboké a mohutné basy
 • XLF Extended Low Frequency Setting emuluje ladění basových systémů v tanečních klubech
 • Tři volitelné dělící frekvence crossoveru

Rodina 3 Series

Vyberte si ten správný model pro svůj prostor


Se třemi různými modely na výběr snadno najdete ten správný monitor řady 3 Series, který bude vyhovovat vašemu studiu i rozpočtu. 5“ verze 305P MkII nabízí dostatečně plný zvuk v ozvučnici, která nezabere příliš místa a vejde se i na to nejstísněnější pracoviště. 6,5“ model 306P MkII dokonale vyhoví v případě, že požadujete ještě větší výkon a mohutnější basy a přitom potřebujete stále zachovat kompaktní rozměry. Největší 8“ typ 308P MkII je ze všech variant nejsilnější, má působivé basy, vysoký výkon a excelentní dynamický rozsah.

 • Kompaktní 305P MkII je perfektní volbou pro malá pracoviště
 • Nový 306P MkII se 6,5“ driverem balí „velký“ zvuk do přijatelných rozměrů
 • Silný 308P MkII kombinuje výkon s velikostí pro ultimátní odezvu v basech
 • Ke kterémukoliv poslechovému systému můžete přidat mohutné basy prostřednictvím subwooferu LSR310
305P MkII

305P MkII

5" aktivní
dvoupásmový monitor
více informací >

306P MkII

306P MkII

6" aktivní
dvoupásmový monitor
více informací >

308P MkII

308P MkII

8" aktivní
dvoupásmový monitor
více informací >

LSR310S

LSR310S

10" aktivní
studiový monitor
více informací >

stáhnout originální návod

Srovnání produktů

 

305P MkII

305P MkII

306P MkII

306P MkII

308P MkII

>308P MkII

LF DRIVER SIZE 203mm (5") 165mm (6.5") 203mm (8")
HF DRIVER SIZE 25mm (1") 25mm (1") 25mm (1")
HF DRIVER TYPE Soft dome Soft dome Soft dome
CROSSOVER 1725Hz 4th order acoustic Linkwitz-Riley 1425Hz 4th order acoustic Linkwitz-Riley 1800Hz 4th order acoustic Linkwitz-Riley
OK FOR USE NEAR MAGNETICALLY SENSITIVE EQUIPMENT Yes Yes Yes
INPUT SENSITIVITY (-10dBV INPUT) 92dB / 1m 92dB / 1m 92dB / 1m
POWER CONFIGURATION Bi-amplified Bi-amplified Bi-amplified
HF DRIVER POWER AMP 41W, Class-D 56W, Class-D 56W, Class-D
LF DRIVER POWER AMP 41W, Class-D 56W, Class-D 56W, Class-D
FREQUENCY RESPONSE (±3dB) 49Hz – 20kHz 47Hz – 20kHz 45Hz – 20kHz
FREQUENCY RANGE (-10dB) 43Hz – 24kHz 39Hz – 24kHz 37Hz – 24kHz
LOW FREQUENCY EXTENSION (-10dB) 43Hz 39Hz 37Hz
MAXIMUM CONTINUOUS SPL 94dB 92dB 102dB
MAXIMUM PEAK SPL 108dB 110dB 112dB
MAXIMUM PEAK INPUT LEVEL (-10dBV / +4dBu) +6dBV / +20.3dBu +6dBV / +20.3dBu +6dBV / +20.3dBu
SYSTEM DISTORTION CRITERIA <10% THD at maximum output with full compressor / limiter engagement <10% THD at maximum output with full compressor / limiter engagement <10% THD at maximum output with full compressor / limiter engagement
ELECTRICAL DISTORTION CRITERIA 0.2% THD @ 1kHz / 2.83VRMS output; <1% THD @ 1kHz, full rated output 0.2% THD @ 1kHz / 2.83VRMS output; <1% THD @ 1kHz, full rated output 0.2% THD @ 1kHz / 2.83VRMS output; <1% THD @ 1kHz, full rated output
SIGNAL TO NOISE RATIO 75dBA (A-Weighted), 70dBr (unweighted), relative to 2.83VRMS output 75dBA (A-Weighted), 70dBr (unweighted), relative to 2.83VRMS output 75dBA (A-Weighted), 70dBr (unweighted), relative to 2.83VRMS output
COVERAGE HORIZONTAL x VERTICAL 120° x 90° 120° x 90° 120° x 90°
ANALOG INPUT TYPES 1 x XLR female, 1 x TRS female, balanced 1 x XLR female, 1 x TRS female, balanced 1 x XLR female, 1 x TRS female, balanced
HF TRIM CONTROL n/a 1 1
Output Control - Master Level Fader -2dB, 0dB, +2dB -2dB, 0dB, +2dB -2dB, 0dB, +2dB
BOUNDARY EQ LF Shelf @ 50Hz: -3dB, -1.5dB, 0dB LF Shelf @ 50Hz: -3dB, -1.5dB, 0dB LF Shelf @ 50Hz: -3dB, -1.5dB, 0dB
AC INPUT VOLTAGE 100 – 240VAC (±10%), 50 / 60Hz 100 – 240VAC (±10%), 50 / 60Hz 100 – 240VAC (±10%), 50 / 60Hz
ENCLOSURE TYPE Ported Ported Ported
ENCLOSURE CONSTRUCTION 15mm MDF 15mm MDF 15mm MDF
ENCLOSURE FINISH Matte black PVC Matte black PVC Matte black PVC
BAFFLE CONSTRUCTION Injection-molded structural ABS Injection-molded structural ABS Injection-molded structural ABS
CABINET DIMENSIONS (H x W x D) 298 x 185 x 231mm (11.7" x 7.3" x 9.1") 361 x 224 x 282mm (14.2" x 8.8" x 11.1") 419 x 254 x 308mm (16.5" x 10" x 12.1")
DISPLAY CARTON (H x W x D) 354 x 244 x 299mm (13.9" x 9.6" x 11.8") 408 x 285 x 328mm (16.1" x 11.2" x 12.9") 473 x 312 x 358mm (18.6" x 12.3" x 14")
SHIPPING CARTON (H x W x D) 373 x 260 x 315mm (14.7" x 10.2" x 12.4") 418 x 292 x 338mm (16.5" x 11.5" x 13.3") 491 x 326 x 372mm (19.3" x 12.8" x 14.6")
NET WEIGHT 4.73 kg (10.43 lbs) 6.1 kg (13.42 lbs) 8.1 kg (17.87 lbs)
SHIPPING GROSS WEIGHT 5.72 kg (12.61 lbs) 7.25 kg (15.95 lbs) 9.4 kg (20.73 lbs)