ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Hotel STAGES PRAGUE, jedinečný projekt, který nemá v Evropě obdoby

Realizace: říjen 2021


 

V roce 2021 vyrostl v těsném sousedství pražské O2 Arény a multifunkčního kulturního a kongresového centra O2 Universum moderní lifestylový hotel STAGES PRAGUE.
Luxusní hotel, patřící k řetězci TRIBUTE PORTFOLIO HOTELS společnosti Marriott International, vlastněný společností Bestsport, a.s. z investiční skupiny PPF, byl navržen tak, aby vás přenesl do atmosféry hudebního dění O2 Arény a O2 Universa.

Jedná se o velmi unikátní projekt, který nemá v Čechách a pravděpodobně ani v Evropském hotelnictví obdoby díky audiovizuálnímu propojení tří objektůhotel, O2 Aréna a O2 Universum. Projekt tedy vyžadoval ty nejmodernější technologie v nejvyšší kvalitě. 

Celé audio-vizuálně technologické zajištění zastřešoval přední český AV integrátor, náš dlouholetý zákazník a partner, společnost Nowatron Elektronik, spol. s r.o. A tak jsme se stali součástí tohoto výjimečného projektu i my, nejen jako dodavatel špičkových produktů a technologií, ale také jako projektant AV techniky.
 

ZADÁNÍ KLIENTA: 
 

Zónové ozvučení veřejných prostor a ozvučení konferenčních sálů tak, aby bylo možno poslat audio-vizuální signál odkudkoli v hotelu, O2 Arény či Universa kamkoli v hotelu, a tím volně rozšiřovat možnosti technického vybavení O2 Universa. To vše se vzdálenou správou.
A to od návrhu řešení, přes vypracování projektu až po programování a nastavení audio řetězce.

KONCEPT: 

Ozvučení celého hotelu je rozděleno do 13 zón z nichž některé jsou rozděleny na menší podcelky a 4 konferenční sály s tím, že každá zóna může mít jiný zvukový výstup. To byl také hlavní požadavek zadavatele společnosti Bestsports. A to je právě také to, co činí celý tento projekt tak unikátním. Možné to je díky velmi sofistikované centrální audio matici BSS BLU806DA, která zpracovává veškeré audio signály a distribuuje je. 
Celý koncept je postaven na protokolu DANTE, který umožnuje snadno rozšířit celý systém do budoucna a dále změnit distribuci signálu pouhým kliknutím myši
V technické místnosti najdete již zmiňované BSS procesory, BLU806, zesilovače Crown CDi v různých výkonových provedeních, zesilovače JBL a v neposlední řadě bezdrátový systém Shure ULXD ve dvoukanálovém provedení.

OZVUČENÍ: 

Po celém hotelu je rozmístěno přes 200 reproduktorů značky JBL, všech typů umístění: závěsné, stropní, venkovní a nástěnné. Typ reproduktoru byl vždy vybírán dle velikosti místa, typu prostředí a požadavků na srozumitelnost. 

ŘÍZENÍ:

Všechny zóny lze ovládat jak centrálně z velína, tak z ipadu bezdrátově a samozřejmě lokálně v jednotlivých zónách z nástěnných ovladačů (tlačítkové i dotykové). Konferenční sály jsou flexibilní a umožňují různě sdružovat a rozdělovat jednotlivé sály.
Hlavní důraz byl kladen na konektivitu, tudíž ve všech prostorách je možné se připojit do DANTE sítě, a to jak drátově, tak bezdrátově, po Bluetooth.

KONFERENČNÍ SÁLY:

Taktéž konferenční sály disponují značnou konektivitou, aby byl umožněno maximální využití v případě pronájmu. Uživatel tak má plný přístup k ovládání světel (i po DMX), zvuku a projekci.


Velkou výzvou byly již samotné kabelové trasy, protože ačkoliv se to nezdá, jedná se o kilometry kabelů. A vše muselo fungovat nejen v rámci hotelu, ale i s ohledem na propojení s O2 Universem a O2 Arény.
Stejně tak samotný audio design v audio matici byl extrémně složitý a komplexní. Aby systém vyhovoval skutečným potřebám provozovatele, finální ladění a úprava probíhala i za provozu hotelu. 
Všechny desítky a stovky hodin se ale vyplatily. Od otevření hotelu celý systém funguje v režimu 24/7 a zatím bez chybičky. Navíc ovládání a funkce jsou ušity na míru uživateli a jakákoliv budoucí úprava je relativně snadná a rychlá ve stylu "nic není nemožné".

Přejeme celému hotelu mnoho spokojených kulturně naladěných zákazníků ze všech koutů světa.